Zameranie
Organizátori, Sponzori
Programový výbor
Miesto konferencie
Fotoalbum
Harmonogram
Program
Účastníci
Prezentácia firiem
Org. pokyny
Kontakt
Download
Poslať e-mail
English Version

Vstup pre registrovaných
účastníkov
Prihlasovacie meno : 
Heslo : 
 
Strata hesla
Rudolf Tellár

Miesto konania konferencie

Konferencia bude prebiehať paralelne v hoteli Panoráma a v hoteli Baník na Štrbskom Plese, ktoré sú od seba vzdialené cca 7 minút chôdze.

V hoteli Panoráma bude rokovanie sekcie A (prednášky v anglickom jazyku), v hoteli Baník bude rokovanie sekcie B - prednášky v slovenskom a českom jazyku.

Registrácia, banket, posterová sekcia a prezentácia firiem sa budú konať v hoteli Baník.


Hotel Baník Hotel Panoráma
Mapa (použite škálu 1-9): http://www.s-n.sk/email/sorea/banik

Štrbské Pleso sa nachádza v turistickom centre Vysokých Tatier.

Vysoké Tatry s 24 štítmi presahujúcimi výšku 2500 m.n.m. patria medzi najmenšie veľhory sveta s ideálnymi podmienkami pre rekreáciu, turistiku, horolezectvo a lyžiarstvo. Hlavný hrebeň Vysokých Tatier je dlhý 26 km. Najvyššie hory - Gerlachovský štít (2655 m) a Lomnický štít (2632 m) sú najvyššími bodmi Tatier a celého karpatského masívu.

Medzi najväčšie jazerá patria Hincovo pleso v nadmorskej výške 1946 m s plochou 20.1 ha a Štrbské pleso (1346 m) s plochou 19.8 ha.

Klimatické podmienky sú charakteristické najmä prevahou zrážok v letnom období. V zimnom období je priemerná teplota okolo Štrbského plesa -10 °C. So snehovou prikrývkou sa možno stretnúť aj v mesiaci jún. V lete je výrazne cítiť klesanie teploty s rastom nadmorskej výšky. Príznačné sú takmer bezoblačné rána, okolo obeda sa môže zamračiť a môžu sa vyskytnúť lejaky a potom sa opäť vyjasní. V čase konferencie je možné očakávať stále počasie s teplotou 15-22 °C.

Vysoké Tatry sú súčasťou Tatranského národného parku (TANAP), najväčšieho a najstašieho národného parku v Slovenskej republike, ktorý sa rozprestiera na ploche 74 hektárov. Od r. 1948 platí Zákon o Tatranskom Národnom Parku, podľa ktorého je pohyb návštevníkov v tomto chránenom území prísne regulovaný a obmedzuje sa len na vyznačené turistické chodníky a lyžiarske chodníky. Hlavné turistické trasy sú otvorené každoročne len od 15.6 do 31.10., počas zimnej sezóny sú v prevádzke len chodníky k vysokohorským chatám a hotelom.

Viac informácií o Vysokých Tatrách nájdete na web stránke www.tatry.sk

Štrbské Pleso